123RF Fotobanka 123RF Fotobanka

Footage aneb obrazové videoklipy

Minule sme sa venovali typom licencií, povedali sme si, ako licenciu získať, rozdelili sme si ich podľa použitia konkrétneho záberu. V tejto časti tipov a trikov sa zameriame na krátke obrazové videoklipy alebo "footage".

Možno si spomeniete na pôvabnú českú reklamu na vodu Rajec. V reklamno účinkovala len zvieratká, tú srnka na kraji lesa, tu bobor u malej riečky pretekajúcej lesom, krásna príroda okolo. Reklama bola zostrihané z niekoľkých krátkych záberov na zvieracie herca a poskladaná dohromady. Jednotlivé zábery ale nevznikali za účelom použitia v tejto reklame, boli to vhodne vybrané a zostrihané krátke klipy z fotobanky. Ako vidíte, s trochou invencie možné s pomocou krátkych obrazových klipov vyprodukovať napr takýto pôsobivý a veľmi obľúbený reklamný spot. Avšak spôsob použitia je len na vás ...

Vyhľadávanie videí

V našom katalógu sa nachádza niekoľko tisíc krátkych obrazových klipov a každým dňom pribúdajú ďalšie. A ako tieto krátke klipy vyhľadať? Máte niekoľko možností, napr vo vyhľadávacom poli priamo na úvodnej stránke stačí zaškrtnúť položku "video" (pozri obrázok 1). Ak k nejakému téme vyhľadávate aj fotografie a máte pred sebou stránku s výsledkami, stačí vedľa vyhľadávacieho poľa v hornej časti stránky kliknúť na položku "VIDEA" s ikonkou filmovej "klapky".

Vyhledávání videoklipů na homepage
Obr. 1

Kvalita a ceny videoklipov

Teraz si povieme niečo k obrazovej kvalite krátkych klipov. Väčšina videí v našom katalógu je ponúkaná v nasledujúcich veľkostiach:

  • WD (240p)
  • SD (480p)
  • HD (720p)
  • Full HD (1080p)


Môžete teda, podobne ako s fotografiami, zvážiť, ako kvalitný videoklip potrebujete a rozhodnúť sa pre jednu z variantov. Cenovo sú odstupňované takto:

  • WD (15 kreditov)
  • SD (40 kreditov)
  • HD (55 kreditov)
  • Full HD (65 kreditov)


Ako sme spomenuli v časti "Nákupní systém a možnosti plateb", obrazové klipy možné nakupovať len v rámci kreditového systému, nevzťahuje sa na ne žiadny druh predplatného. Samotný nákup vybraného videa prebieha rovnakým spôsobom ako v prípade nákupu fotografií.

Všetky klipy sú vo formáte QuickTime (tzn. súbory s príponou *. Mov) a zakódované pomocou kodeku H.264.

V prípade ďalších otázok sme pre vás pripravili stránku otázek a odpovědí o videoklipov, na ktoré nájdete ďalšie potrebné informácie. Prípadne nás môžete kontaktovať prostredníctvom Skype: cz.123rf alebo na tel čísle: 800 60 60 60.


123RF Fotobanka

Slovenské zastúpenie:   +420 226 238 691 cz.123rf


Prihlásenie Zaregistrujte sa
VIAC AKO 91.990.000 FOTOGRAFIÍ