123RF Fotobanka 123RF Fotobanka

Nákupný systém a možnosti platieb

V poslednom diele tipov a trikov sme sa zamerali na prácu s Lightbox a ukázali sme si, ako si v našej fotobanke ľahko vytvoriť účet. V prípade, že už vlastníme účet, môžeme nakupovať fotografie, ilustrácie, videá ... Preto sa v tomto diele zameriame na systém a možnosti platieb a vysvetlíme si, akými spôsobmi možno snímky uhradiť, resp. zakúpiť licenciu za použitia snímky a získať vybraný snímku v plnom rozlíšení, prípadne v krivkách.

Základné rozdelenie

Naša fotobanka vám ponúka dva plány predplatného a kreditný systém. Vysvetlíme si rozdiel. V rámci predplatného môžete denne sťahovať limitované množstvo obrázkov v závislosti na vami vybranom plánu. Limit na sťahovanie sa obnovuje na základe dennej, mesačnej a ročnej báze.

Oproti tomu kredity (v rámci kreditového systému) sú v podstate žetóny, za ktoré si nakupujete fotografie. Balíčky si môžete zakúpiť už za 20 Eur a môžu byť zakúpené online. Za každú stiahnutú fotku vám bude vzatý príslušný počet kreditov a to v závislosti na rozlíšení vami stiahnuté fotografie. Môžete si stiahnuť toľko fotografií, na koľko vám zakúpené kredity budú stačiť.

Základné a prémium plán predplatného

Základné plán predplatného umožňuje stiahnuť 5 fotografií denne a je možné ho zakúpiť na 30 dní za 89 Eur, na 90 dní za 199 Eur a na celý rok za 749 Eur.

Prémium plán předplatého umožňuje stiahnuť 26 fotografií denne a je možné ho zakúpiť aj na 30 dní (€ 229), 90 dní (€ 589) a na celý rok (€ 1959).

V rámci predplatného môžete nakupovať fotografie, editoriální zábery a vektorovú grafiku pouzve v rámci štandardnej licencie. Do predplatného nie sú zahrnuté fotografie z kolekcie EVO a footage klipy (tie je nutné zakúpiť v rámci kreditového systému).

Kreditný systém

Kreditní systémKreditný systém je nastavený nasledujúcim spôsobom: čím viac kreditov zakúpite naraz, tým menej vás bude v prepočte stáť jeden kredit (viď obr 1). Zakúpené kredity majú platnosť jedného roka, tzn. je nutné ich počas 365 dní od zakúpenia vyčerpať, v opačnom prípade zakúpené kredity prepadajú.

Obr. 1


Vernostný systém

V rámci predplatného aj kreditového systému funguje vernostný systém, jedná sa o zbieranie tzv RF bodov. V praxi to funguje nasledovne: za zakúpenie kreditov alebo predplatného získate určitý počet bodov úmerný výške vašej útraty. Po nazbieraní určitého počtu bodov môžete nazbierané body vymeniť za kredity.

Spôsob platby

Nákup predplatného, resp. kreditov môžete uhradiť niekoľkými spôsobmi, väčšina z nich umožňuje platbu on-line, v takom prípade budete mať svoje kredity, príp. predplatné aktívny počas niekoľkých minút a môžete začať nakupovať vybrané zábery.

Platba on-line

Prvou možnosťou je platba debetnou, resp. kreditnou kartou VISA alebo MasterCard. Pred použitím karty sa prosím uistite, že má karta aktivované platby prostredníctvom internetu, nevyčerpaný limit na elektronické platby, a či disponujete dostatočným finančným zostatkom na vašom účte.

Ďalšou možnosťou je platba prostredníctvom služby PayPal, využiť môžete tiež internetový platobný kanál Moneybookers.

Platba bankovým prevodom

Zvoliť môžete aj platbu bankovým prevodom, v takom prípade vám budú zakúpené kredity (príp. predplatné) aktivované až po prijatí platby na náš účet. Po prevode čiastky je nutné zaslať informácie o platbe a zakúpenom balíčku spolu s vaším užívateľským menom na e-mailovú adresu cz@123rf.com.

Vážení zákazníci, 

od 1. 1. 2015 z důvodu změny v zákoně o DPH bohužel není možné realizovat platby prostřednictvím bankovního převodu na Slovensko pro konečného spotřebitele (tzn. nepodnikatele). Pro nákup kreditů či předplatného prosím využijte jiné platební možnosti. 

Děkujeme za pochopení a jsme s pozdravem

Tým fotobanky 123RF

Darčekový kod

V prípade, že od nás máte darčekový kód a chcete ho využiť pre pridanie kreditov k vášmu účtu, môžete tak urobiť na stránke s výberom platby (pozri obrázok 5).

Dárkový kód
Obr. 5 (klikněte pro zvětšení)

Darčekový kód občas rozdávame potrebné na twitteri, aj preto sa oplatí sledovať náš účet @ 123rf_cz, kde sa okrem iného dozviete aj o každom novom článku z rubriky Tipy & triky.

Ak máte k nákupný systém a platobným spôsobom akýkoľvek dotaz, neváhajte sa obrátiť na našu podporu. Kontaktovať nás môžete prostredníctvom Skype: cz.123rf, prípadne na tel čísle: 800 60 60 60.

V nasledujúcich dieloch nášho úvodného zoznámenie s prostredím fotobanky 123RF sa zameriame na typy licencií, vyhľadávanie footage klipov apod.


123RF Fotobanka

Slovenské zastúpenie:   +420 226 238 691 cz.123rf


Prihlásenie Zaregistrujte sa
VIAC AKO 91.990.000 FOTOGRAFIÍ